Warning: session_start(): open(/var/lib/php/sessions/sess_longru1enckqo6dpbisje3kds3, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /www/obecbrehov.sk/www/index.php on line 4
Obec Brehov | Oficiálne stránky obce | Aktuality | COVID -19 : Antigénové odberové miesto – ELEKTRONICKÉ OBJEDNÁVANIE
 
Užitočné
informácie
Pondelok 7:30 - 11:30 12:00 - 15:30
Utorok 7:30 - 11:30 nestránkové hodiny
Streda 7:30 - 11:30 12:00 - 17:00
Štvrtok 7:30 - 11:30 nestránkové hodiny
Piatok 7:30 - 11:30 12:00 - 14:00

Aktuality | COVID -19 : Antigénové odberové miesto – ELEKTRONICKÉ OBJEDNÁVANIE

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Trebišov má od 12.novembra 2020 zriadené odberové miesto na realizáciu bezplatného antigénového testovania.

Činnosť v rámci odberového miesta a následné spracovanie získaných údajov sa realizuje na právnom základe v súlade s GDPR a zákonom č. 355/2007 o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Odber biologického materiálu z nosohltanu zabezpečuje erudovaný zdravotník, vyšetrenie odobratého materiálu a jeho vyhodnotenie zabezpečuje zdravotnícky laborant tunajšieho úradu. Typ používaného certifikovaného testu: BIOCREDIT COVID-19 Ag. Antigénové rýchlotesty slúžia na zistenie aktuálne prebiehajúcej infekcie COVID-19  vyšetrením prítomnosti antigénu vírusu  SARS-CoV-2 v biologickom materiály získanom výterom z nosohltana (antigény sú špecifické bielkoviny vírusu). Trvanie testovania v priemere 15 – 20 minút.

Všetky osoby, ktoré majú záujem podrobiť sa bezplatnému dobrovoľnému antigénovému testovaniu COVID – 19 majú možnosť prísť priamo na odberné miesto v uvedenom čase. Po absolvovaní testovania všetky osoby, ktoré absolvujú testovanie dostanú certifikát  MZ SR. Pozitívne testované osoby budú na mieste poučené o podmienkach domácej izolácie a ďalších nevyhnutných protiepidemických opatreniach (vysvetlenie významu informácie o úzkych kontaktoch počas inkubačnej doby a následne aj izolácia a testovanie osôb, s ktorými bola pozitívne testovaná osoba v úzkom kontakte).

Použitie antigénových rýchlotestov má svoj význam hlavne na rýchlu identifikáciu osôb infikovaných koronavírusom, ktoré po diagnostike a poučení budú v izolácii a zabráni sa tak šíreniu nákazy spôsobujúcej ochorenie COVID-19.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Trebišove od 11.01.2021  zavádza elektronické objednávanie na MOM antigénové testovanie z dôvodu zabezpečenia väčšieho komfortu a plynulosti odberov.

Prevádzkové hodiny

Utorok: 8:30 – 12:00  objednávkový systém

Štvrtok: 8:30 – 12:00  objednávkový systém

Sobota: 8:30 – 12:00  objednávkový systém

UPOZORŇUJEME OBČANOV, ŽE NA ANTIGÉNOVÉ ODBEROVÉ MIESTO (MOMAG)

NIE JE MOŽNÉ PRÍSŤ BEZ OBJEDNANIA.

VYŠETRENÍ BUDÚ LEN OBJEDNANÍ OBČANIA.

 Občania sa môžu objednať vyplnením formuláru null na stránke: https://korona.gov.sk/ 

Vo formulári si občan môže vybrať preferovaný dátum a miesto testovania. Po zadaní kombinácie sa zobrazí informácia o dostupnosti termínov. Po odoslaní žiadosti mu príde SMS s prideleným COVID-19-PASSOM a presným miestom a časom jeho antigénového testovania. Po otestovaní príde občanovi SMS s výsledkom. V prípade pozitívneho výsledku je o tomto informovaný aj príslušný Regionálny úrad verejného zdravotníctva.

Zoznam aktualít


Warning: Unknown: open(/var/lib/php/sessions/sess_longru1enckqo6dpbisje3kds3, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/sessions) in Unknown on line 0